| dannys a întrebat:

Aseara am schimbat widowsul si hdd-ul pe laptop si azi nu imi mai recunoaste parola de la mail.Nu mi-am schimbat parola si pe vechiul windows a fost salvata.Nu mi-am trecut nr de tel si la adresa aia (geamana) nu ii mai stiu parola.Cum imi deschid mailul?

4 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Sunt multe solutii
- copierea continutului vechiului hard disk pe cel nou (clonare)
- montarea hard disk-ului vechi, notarea /salvarea numelor si parolelor de acces
- accsarea adreselor de e-mail de pe hard disk-ul vechi, completarea datelor de restaurare in setarile contului, dupa care accesarea de pe hard disk-ul nou, cu ajutorul "parolei uitate" si ale datelor completate.
- etc.

| dannys explică:

Am incercat sa il schimb si nu mai merge, adica nu intra in windows, si nici noul hard nu il mai citeste laptopul sad.L-am dus la service.

| mihai69 a răspuns:

Pui hardul vechi la loc și modifici setările contului de mail astfel încât să-l poți accesa și / sau recupera datele de acces oricând.

| gelu1970 a răspuns:

Pune vechiul hdd, descide mail si configureaza totul pentru a recupera parola asa cum trebuie. un telefon, un mail alternativ, etc.
apoi montezi noul hdd.