| nepotul00 a întrebat:

De curand am cumparat un laptop de la un amanet si era protejat cu parola, desigur cei de acolo mi-au dat-o, dar din pacate am umblat putin la setarile pentru parola ale acestuia si cand sa il deschid, nu imi mai recunoaste parola veche, probabil avea o parola secundara sau ceva de genul asta. As vrea sa stiu daca mai am vreo sansa sa il deschid cu vechea parola sau trebuie sa imi reinstalez Windows-ul? Multumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
| sltlp a răspuns:

Se poate recupera, dar eu zic sa schimbi windows-ul. Poate avea alte programe, prin pc, si sa nu te trezesti cu surpize.

| nepotul00 explică (pentru sltlp):

Deci sa inteleg ca nu se poate accesa laptopul desi ii stiu parola, pe care nu o mai recunoaste deoarece am modificat setarile... Am uitat sa mentionez ca are instalat Windows 8

| sltlp a răspuns (pentru nepotul00):

Se poate, dar oricum, e recomandat sa ii dai o reinstalare, mai ales ca probabil au mai ramas lucuri si de la respectivul.

3 răspunsuri:
| supermdmario a răspuns:

Din fericire exista hiren's boot cd, cu ajutorul caruia poti sa stergi vechia parola si sa introducia alta. urmareste videotutorialul acesta.http://www.youtube.com/watch?v=C8CsEw1hI8o