| RoxxMalikHemmings a întrebat:

Aseara era sa-mi cada laptop-ul si l-am prins dar am apasat pe mai multe taste,si mi-a aratat ca mi-a blocat mouse-ul ala de la laptop cu touch,cum il fac sa mearga la loc?laughing
va rog,

Răspuns Câştigător
| halogen001 a răspuns:

Depinde de modelul laptopului. In general se apasa tasta Fn, se tine apasata si se mai apasa inca o tasta pe care e desenat touchpad-ul (F9 sau alta care are desenul cu touchpadul - in functie de modelul laptopului), apoi se elibereaza ambele taste. (la fel se apasa din nou cele 2 taste si pentru blocare)

http://www.youtube.com/watch?v=4d3vhi3gvL4

3 răspunsuri:
| AdrianBoss17WOLF a răspuns:

Apasa,,fn,, si sus pe tastele,, F,, ar trebui sa fie ceva care seamana cu touch-padul, de ex. la mine este f9. Tu o sa apesi combinatia de fn+(pe care ai touchul. poate fii f9, f8, f7 etc)

| Catabtr23 a răspuns:

Fn(Function) + o tasta din cele de la F1 pana la F12, unu din ele, trebuie sa aiba desenat pe el un click cu X, de obicei e F5.