| Awes a întrebat:

Astazi am achizitionat o tableta Allview ax4 Nano, iar cand am ajuns acasa cu ea, am avut surpriza sa vad ca wifi-ul nu imi merge. Mi se conecteaza tableta la wifi. insa cand intru pe browser sau altceva, nu imi deschide paginile. Stie cineva vreo rezolvare? Mentionez ca nu este de la router problema, am si alte dispozitive in casa, care sunt conectate la el.

3 răspunsuri:
| DoNotDisturbOnlyMusic a răspuns:

Buna! Sa stii ca toate produsele de la Allview sunt foarte bune si performante. Daca nu iti merge wifi-ul, intra pe acest site http://www.allview.ro/......descriere/ si suna la service ca daca mai ai garantie poate ti-o schimba sau mergi la centrul de unde ai cumparat-o si explica-le ce s-a intamplat. Sa zicem ca 1 din 4 tablete Allview au aceasta problema. Allview este o marca de incredere!
Sper ca te-am ajutat si bafta!

| Awes explică (pentru DoNotDisturbOnlyMusic):

Deci sigur are o problema tableta, nu?

| Awes explică (pentru Awes):

Revin cu un anunt de ultima ora, se pare ca nu tableta este de vina. m-am dus in alta parte si m-am conectat la alt router, se pare ca merge fara probleme. probabil sunt probleme de compatibilitate intre routerul wifi al meu si tableta. stie cumva cum se pot remedia asemenea probleme?