| FIR a întrebat:

Astazi am varsat niste lapte cu ciocolata pe tastatura, iar acum tastele merg, numai ca dupa ce apas un buton se ridica f greu(ramane apasat), si majoritatea butoanelor le apas f greu, ce sa fac?

Răspuns Câştigător
| asdasdqweqweqwrrqe a răspuns:

Sa deconectezi tastatura (de preferabil cand priza este oprita, pentru a evita posibilele accidente), sa cauti un cutit sau o surubelnita cu capul plat, scoti butoanele peste care ai varsat lapte afara, iei o laveta/ un burete umed, nu foarte ud, cureti pe interior si pui butoanele la loc (sa nu uiti unde vine fiecare buton laughing ) si gata big grin

12 răspunsuri:
| StangaciuGeorgeRazvan a răspuns:

Bună.Recomand să alegi un model din următoarele tastaturi, cea mai ieftină fiind la preţul de 15 lei, plus că ai livrare gratuită: http://profitshare.emag.ro/....../click.php să-ţi fi fost de folos.O zi bună.

| baiatuucupizzza a răspuns:

Sa o desfaci si sa cueti bine acolo sau daca nu cumperi alta

| gabi45 a răspuns:

Sa cumperi o tastatura noua am varsat si eu pe tastatura numai ca la mine a fost cola

| ionutz4u92 a răspuns:

Singura posibilitate ar fi sa desfaci tastatura sa o speli. Altceva nu vad ce ai putea sa faci.

| KoreaJapan a răspuns:

Schimba tastatura!

| lala178 a răspuns:

Scoti tastele una cate una cu ajutorul unei surubelnite sau altceva si cureti locul.N-ai nicio grija, nu pateste nimic tastaturawinking doar sa pui corect tastele la locul lor.

| onyka a răspuns:

Pai cam ce ai avea de facut ar fi sa scoti usor fiecare butonas de la tasta si sa le cureti cu un betisor de vata.Si sa ai grija cum le asezi la loc... Sper ca ti-am fost de ajutor.pwpik:*

| AneeM a răspuns:

Din pacate, trebuie sa desfaci tastatura sa o cureti. nu e absolut nimic grav. Laptele si ciocolata sunt lipicioase si de asta se ridica greu. Ori scoti tastele pe rand, cureti si le bagi la loc, ori iei surubelnita si o desfaci, cureti si pui la loc. Nu prea are ce sa se strice( depinde si ce tastatura e) doar sa o mai pui la loc dupa ce o desfaci. Bafta!

| Kaℓi a răspuns:

Sa mananci altadata in bucatarie, doooh!

| AlexandraaaaPopescu31 a răspuns:

Inchide calcuratorul si sterge tastatura happy sau schimba tastatura

| Bliss_2955 a răspuns:

Sa schimbi tastatura (in cazul in care ai varsat pe o suprafata mai mare)winking sau in cazu' in care te pricepi, scoti butoanele si le cureti... oricum o tastatura noua nu e scumpa eu pana acum am schimbat 3 si pe niciuna nu am dat mai mult de 500 de mii (lei vechi) daca nu ma insel pe una am dat chiar 200 laughing depinde si ce fel te tastatura vrei

| stelear a răspuns:

Dalta si ciocanu, glumesc! vezi ca merg scoase tastele de ex: incearca la sageti cum sunt ele pus trage tare cu degeteu dintr-o parte in jos, nai frica nu se rupe! iti dai u seama cu ceva ascutit le scoti exact pe cele ai probleme si curata X-ul acela cu un servetel umed unde se infinge tasta am avut si eu cam asceias problema