| SarcasticallyPunished a întrebat:

Astazi mi-am instalat Windows 7, deoarece Vista-ul imi facea numai probleme. Cand am intrat in instalare, am setat ca de obicei, sa formatez partitia C, ca sa pot instalaza win-ul pe el. Eu aveam 3 partitii, C, D si E. Dupa ce mi s-a instalat win-ul, am intrat in computer si imi arata doar 2 partitii, C si D. In C imi arata 16 gb folositi ( cei ai win-ului ) iar in D, ceea ce aveam inainte. Acum nu imi mai arata deloc E-ul, unde aveam 400 gb alocati, si o gramada de chestii stocate acolo. Ciudat este ca, desi nu mai pot vedea E-ul, memoria de 400 gb n-a fost adaugata nici vreuneia din celelalte doua partitii. Adica am tot cat aveam si inainte, in C, 30 GB, iar in D, 120. Unde s-au dus cei 400 GB? Mai pot recupera E-ul? Practic eu nici nu l-am sters, s-a sters singur.

Răspuns Câştigător
| ταξιδιώτης a răspuns:

Se afla la locul lui/clic dreapta pe computer/management/clic disk Management/sunt afisate toate partitiile, discurile/ fostul disc E e incadrat intr-un chenar negru (nealocat)/clic dreapta pe el/change drive letters and paths/ii atribui o litera disponibila/salvezi.

Răspuns utilizator avertizat
1 răspuns: