| danutz_8631 a întrebat:

Ati mai patit sa instalati windowsul si sa nu va puteti conecta la internet?

Răspuns Câştigător
| adellina a răspuns:

Da. poate fi si din cauza ca s-au schimbat codurile de la net. daca e asa trebuie sa mergi acolo la net si sa ceri codurile pentru a te conecta la net.happy

9 răspunsuri:
| costymaximus a răspuns:

Da, daca uiti sa instalezi driverul placii de retea nu merge netul.

| costymaximus a răspuns:

Deyutza, daca la net ai ip adrees alocat dinamic, netul se incarca automat, nu-ti trebuie nici un cod.Aici era treaba daca dupa ce ai instalat windows-ul, nu ti se instaleaza si driverul placii de retea automat, doar daca il instalezi tu cu minuta ta.

| User a răspuns:

Nu.

eluveitie
| eluveitie a răspuns:

Trebuie să ai cd'uri cu drivere... instalează'le şi după aia o să meargă

| adellina a răspuns:

Multumesc pentru fundita danutz. sper ca ti-am fost de ajutor.

O seara buna!kiss

| danutz_8631 explică:

Wally eu am instalat last xp, windows xp, dar astea mergeau nu aveam vreo problema, dar mi-am schimbat placa de baza ca imi facusem praf pc-ul.Am sa mai incerc service pack 3, dar il chem pe baiatu` care mi l-a facut...

| Ploaia a răspuns:

Eu am patit-o mai de mult cand nu ma pricepeam sa formatez pc-ul. Asa am dat 'skip' cand m-a intrebat daca am un username si password pentru conexiune.
Daca si tu ai facut la fel, cred ca trebuie sa formatezi din nou.

| 20.mvf a răspuns:

Acum depinde si ce fel de net ai. Daca ai modem, sau orice fel de... chestie, trebuie sa aiba si un soft pe care il instalez. Daca ai retea locala, si nu merge cand "bagi" cablul, si ai si driverul instalat, posibil sa ai mac-ul din server, schimbat, iar aici trebuie sa negociezi cu providerul (cu administratorul retelei). Daca ai rds, upc, sau romtelecom, trebuie sa iti configurezi reteaua, dar asta nu prea stiu cum se face.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Instaleaza placa de retea sau daca ai fibra de la rcs trebuie sa bagi parola