| RAY a întrebat:

Ati testat windows 10 cum e? ceva erorii? cum se misca?

Răspuns Câştigător
| Jula_Alex_2002 a răspuns:

Mie mi-a mers abia din a 4-a incercare, aveam o problema cu driver-ul de Wi-Fi Atheros si dadea restarturi incontinuu, a trebuit sa revin la Windows 7.
Mie imi place foarte mult Windows 10, are un aspect foarte frumos, are un meniu de start combinat cu start-urile de la Windows 7 si Windows 8, noul browser Microsoft Edge este mai rapid decat Chrome, Firefox si Opera. Ca si in Windows 8 sau 8.1 este un store de unde poti descarca multe aplciatii si multe jocuri.
Imi place ca poti sa ai mai multe desktop-uri, de exemplu:
1 desktop pentru jocuri
1 desktop pentru aplicatii
1 desktop pentru programe
etc.
A aparut o noua functie, Cortana, care este ca si S Voice ( Samsung ) sau Siri ( Apple ), care face si glume, este distractive sa spun asa, dar, nu este pentru limba romana. Nu am avut problema cu driverele, cel de wireless a picat odata, insa, I-am dat update si a mers perfect.
In concluzie, Windows 10 este foarte bun. La inceput este mai complicat, dar, dupa ce te obisnuiesti va fi super OK.

| RAY explică (pentru Jula_Alex_2002):

Zi-mi te rog ce sistem ai?

11 răspunsuri:
| kar1GaNNN a răspuns:

Daca ai un calculator cu minim 4gb RAM e perfect, am observat asta.

| Lisiele a răspuns:

O teapa mare, asta este si fiecare si-o ia, din curiozitatea de a incerca acest win 10.

| RAY explică (pentru Lisiele):

Eu acuma il descarc voi vedea cum e, ca upgrade nu fac daca pica netul adio windowsul actual

| Lisiele a răspuns (pentru RAY):

La inceput te incanta,dar dupa incepe chinul,cu update pe off,el tot face update, consuma resurse multe...dar incearca, stii cum e, degeaba spune altul, pana nu incerci tu singurhappy

| RAY explică (pentru Lisiele):

Opreste asta, desigur depinde si despre ce sistem vorbim pe un i7 merge bine

| Lisiele a răspuns (pentru RAY):

Sigur ca da, tu vei vedea, pentru mine a fost o teapa, am trecut inapoi la 7.
... daca esti jucator, jocurile nu prea merg, decat pe win10 64biti.

| RAY explică (pentru Lisiele):

Eu nu ma joc de fel nici un joc

| Gabriel543 a răspuns:

Windows 10 se aseamana cu 8 dar are unele aspecte si din 7

| RAY explică (pentru Gabriel543):

L-am vazut la flanco pe un laptop, dar nu m-am uitat mult ca am zburat la eMAG cand am vazut ce diferente de preturi erau, sper sa fie bun

| Andreea_Madalina_2000 a răspuns:

Daca ai vazut telefoanele Nokia lumia, cam asa e si windows 10. Merge bine, nu au fost proleme. Este un pic mai complicat la inceput, dar e ok.