| ELInspectore a întrebat:

Aveti idee de ce atunci cand bag castile in telefon se aude doar negaitvul (fundalul) si vocea se aude foarte incet si neclar?

Răspuns Câştigător
| hideaway a răspuns:

De aceea nu se aude bine, pentru că acele căști nu sunt de iPhone; și da, ar merge dacă ai lua niște căști de iPhone, dar să fie sigur de aceeași marcă cu a telefonului.
Mult succes!

5 răspunsuri:
| hideaway a răspuns:

Mie mi se întâmpla asta când încercam cu niște căști de o marcă diferită de a telefonului. Ești sigur că acelea sunt căștile originale ale telefonului? Dacă nu sunt, încearcă să găsești unele și nu se va mai auzi așa.
Dacă sunt căștile originale, probabil s-au stricat, dar în orice caz ar fi, ori trebuie să-ți iei altele, ori să le repari.
Succes!

| ELInspectore explică (pentru hideaway):

Castile nu sunt ale telefonului nu sunt nici macar de iphone (eu am iphone). Daca as lua unele de iphone da nu neaparat originale ar merge?

| ELInspectore explică (pentru hideaway):

Ai idee la ce pret?

| hideaway a răspuns (pentru ELInspectore):

Depinde de iPhone. În orice caz nu pot fi foarte scumpe, sunt doar niște căști până la urmă. Te poți duce la un magazin specializat în aceste lucruri și să vezi acolo dacă au, sau chiar te poți duce la magazinul de unde ai luat telefonul. happy

| hideaway a răspuns (pentru ELInspectore):

De aceea nu se aude bine, pentru că acele căști nu sunt de iPhone; și da, ar merge dacă ai lua niște căști de iPhone, dar să fie sigur de aceeași marcă cu a telefonului.
Mult succes!

| Phyoxis a răspuns:

Problema la castile pe care le ai tu acum este microfonul...telefonul tau nu este "programat" sa accepte acest tip de casti. Cred ca problema se va rezolva daca iti cauti o pereche de casti fara microfon.(nu prea conteaza marca)