| Laaaaaariiiiiiiii a întrebat:

Avrea şă-mi cumpăăr o imprimantăă şi am văzut în reclama de la Real una [revistăă real la pagina 13 pentru cei care au revista cu promoţii din 25.10- 06.11]

Scrie:

Multifuncţional Printer MP 280, de la CANON, rezoluţie printare 4800x1200

Printer, copiator şi scanner

Preţ: 179.00 Ron

Este bună? Merită să o iau? Ce poate face! Căă eu nu mă prea pricep la imprimante!?

Funda!

P.S: Aş vreau un răspuns de la cineva care are una sau se priecepe. Aa şi ce mai trebuie săă cumpăr la ea ca să meargă înafară de hârtii!

10 răspunsuri:
| Kattan a răspuns:

1. Pentru ce ai nevoie de imprimanta? La ce vrei sa o folosesti? Ce vrei sa faca?
2. Imprimantele acum nu mai vin cu cablul USB pentru conectare la calculator, asa ca va trebui luat separat daca nu ai deja (pana in 10 ron).
Pe langa cablu, vei avea nevoie de cartuse. Imprimanta vine deja cu cartuse, nu garantez insa ca sunt pline. In functie de modelul ales va trebui sa cumperi (cand se vor termina cartusele care au venit cu imprimanta) cartuse noi (care pot fi mai mici sau mai mari) sau sa le reumpli pe cele consumate.

| Laaaaaariiiiiiiii explică (pentru Kattan):

Eu am fost si am intrebat de personalul de acolo. am luat un cablu USB cu 7.00 roni;
Si e o imrimanta super buna, o prioetena are si e in al 2 an de folosinta. Tusurile sunt ieftine pana in 40 lei! Personalul E mai caliificatwinking

| K0sti a răspuns:

179 de roni dai...179 de roni o sa ai! Din 2 randuri de cartuse ti-ai luat alta imprimanta cu totul :). Cam asa e de buna. Uite cat costa cartusele: Color http://www.toner-shop.ro/Cartus_cerneala_Canon_CL-513--p14615.htm si Negru http://www.toner-shop.ro/Cartus_cerneala_Canon_PG-512--p14860.htm
Aaaa, cum e? Sunt mai scumpe decat imprimanta. :)) Deci mai uitati-va si cat costa consumabilele, nu numai la imprimanta. Astea macar se mai incarca de 2-3 ori, dupa care trebuie luate altele. Dar ce te faci cand iti iei din alea de nu se incarca(cu cip) si trebuie sa le schimbi tot timpul. Deci nu plecati la vanatoare fara pusca, ca o sa regretati! Cea mai buna varianta pentru "home useri" sunt imprimantele laser!

| MariaFiscusunteu a răspuns:

Am si eu.Este foarte buna.Inafara de hartie nu iti trebuie decat cerneala

| Laaaaaariiiiiiiii explică (pentru MariaFiscusunteu):

Cerneala adica Tus?
Si ti-l da in ea si ma gndesc ca restul ti le ofera!
Si poate face copii nu numai de pe PC nu?

| MariaFiscusunteu a răspuns (pentru Laaaaaariiiiiiiii):

Daa tus da poate

| MariaFiscusunteu a răspuns (pentru Laaaaaariiiiiiiii):

Da

| Laaaaaariiiiiiiii explică (pentru MariaFiscusunteu):

Si cam cat ii tine tusul?

| MariaFiscusunteu a răspuns (pentru Laaaaaariiiiiiiii):

1 an