| jojobg a întrebat:

Azi dimineata am vrut sa imi formatez calculatorul. trec toate etapele si ajunge la ultima dupa ce se restarteaza. se restarteaza, trece de bios si ajunge la logo unde se incarca si acolo scris LOading...Please wait. si am asteptat 4 ore si tot nu s`a incarcat. si am incercat de mai multe ori si nu stiu ce sa ii fac straight face. puteti sa imi dati pasii de formatare? ca sa vad daca nu am gresit ceva. dau fundita happy

3 răspunsuri:
| Dannyjj a răspuns:

Esti sigur ca ai un windows bun? Sau ti-l instaleaza cu intreruperi, nu are unele fisiere pentru pornire? Sau calculatorul tau nu suporta acel tip de windows.
Incearca sa instalezi cu un windows bootabil lasi sa ia drivere fisiere de pe cd pana ajungi la partitii, ca sa nu mai ai erori aici formatezi C
-daca e Xp pe partitia C apesi butonul D, dupa aia F8(cred) dupa aia L dupa aia creezi din nou partitia prin tasta C si enter si acum instalezi windowsul in partitia creata.
-Daca e vista dai pe partitie si ai in partea de jos niste obtiuni, alegi obtiunea delete, dupa aia creezi partitia prin "create" dupa aia dai la quick formatwinking si ar trebui sa ti-l instaleze fara probleme asta daca windowsu este bun pentru calculatorul tau.

| alandala a răspuns:

Verifica daca windows-ul de pe CD/DVD este bun. In general, cele piratate luate de pe internet au probleme.

| vlaaddd a răspuns:

Probabil cd-ul cu windows nu este bun, sau nu este bine tras.