| Spark_Alexs_1999 a întrebat:

Azi dupa o lunga sesiune de gaming, mi-a parut un fel de paralelipiped pe partea dreapta a ecranului. dupa care mi s-a dat contrastul la 0... Tin sa mentionez ca butoanele fizice ale monitorului nu functioneaza asa cum trebuie...

1 răspuns:
Bula
| Bula a răspuns:

S-a blocat careva din butoanele de reglaj a monitorului si conduce curentul permanent.
In asemenea cazuri este recomandat sa se schimbe fiecare din butoanele panoului, fiind defectiune de fabricatie (calitate) care va aparea - pe rand - si la celalalte butoane.