| andreiklr a întrebat:

Am si eu o problema, nu imi functioneaza unitatea!
Ieri seara am inchis-o normal iar ea se comporta normal (adica arata shut down) dar eu nu am asteptat sa se inchida asa ca am plecat. Dimineata cand m-am trezit, unitatea era in continuare pornita iar boxele faceau teribil (un fel de brrr) iar pe monitor nu aparea nimic. Am incercat si am miscat din mouse, am apasat pe butoanele de la tastatura, nu aparea nimic. Am incercat sa o inchid de la buton, dar tot nu se inchidea, asa ca am scos cablul de alimentare din priza si l-am bagat inapoi. Am asteptat vreo 2 min, si am incercat sa deschid iar pc. Nu se aprindea deloc, am schimbat si cablul de alimentare, un singur lucru este clar, unitatea nu mai alimenteaza deloc, adica nu mai circula curent prin ea.
Vreau sa mentionez ca unitatea e cumparata de 1 saptamana, are 2 ani garantie iar piesele acesteia sunt:
Placa video : AMD RAEDON R7 2 GB 128 biți
4GB ram DDR3 1200 MGHz
Procesor dual core 3.0 ghz
Si cam atat.
Raspunsul cel mai bun : funda!

Răspuns Câştigător
| Frank51 a răspuns:

Posibil sa se fi ars sursa daca este una noname, dar chiar si asa, slabe sanse. Incearca cu alta sursa, si daca face la fel atunci s-a ars alta componenta.

3 răspunsuri:
| NevastuicAaA a răspuns:

Incearca sa inchizi si sa deschizi sursa din buton(daca are). Am mai patit si eu sa faca asa. In nici un caz sa nu rupi sigiliul de la unitate!

| K0sti a răspuns:

"Si cam atat."...si placa de baza nu are? Ce sistem hot ai? Sa ma luati porcarii la oferte!

| halogen001 a răspuns:

Daca e in garantie, trebuie folosita garantia.