| Yulian_Crystian_1995_Sjwv a întrebat:

Salut TPU, mi-am cumparat un mouse wireless si din cauza asta leptopul cand vreau sa il inchid sa trag ecranul jos ca nu il opresc de la buton se aprinde iar, am scos usb-ul de la mouse si nu s-a mai intamplat asta dupa, de ce oare? Ce legatura are mouse, va multumesc dau funda

Răspuns Câştigător
| Scorillo a răspuns:

"Inchiderea ecranului" pune laptop-ul in stand-by/hibernate. Miscarea mouse-ului, atingerea unei taste,... il scoate din starea asta si laptop-ul trece in tarea de full-power. Stand-by nu inseamna ca laptop-ul e oprit ci ca trece in starea de economie resure si energie. Pentru oprire se foloseste buton Start->Power->Shut down (in situatii etreme se apasa butonul Power al laptop-ului mai mult de 4 secunde, dar nu e indicat)

7 răspunsuri:
| blackann a răspuns:

Nu are legatura mouse-ul, invata sa scrii.

| Yulian_Crystian_1995_Sjwv explică (pentru blackann):

Nu e problema mea ca tu nu intelegi, invața tu sa citesti ba boule, ceilalți doi au inteles ce am spus rahatule

| blackann a răspuns (pentru Yulian_Crystian_1995_Sjwv):

Romani r*atati, cum nu inteleg cum se frustreaza si jignesc.
mouse-ul*
laptop*
s-a*

| Dandinelle a răspuns:

Verifica-ti setarile la stand-by- battery mode si tot asa

| Yulian_Crystian_1995_Sjwv explică:

Stiu cum se scrie, dar ce nu sa inteles, atata cand va aud intrați doar sa corectați nu sa ajutați!

| Înteleptulfilozof a răspuns:

Nu prea are treabă mouse-ul doar ca el e dotat cu un senzor mai avansat decât unul cu fir deci și dacă îl miști e foarte posibil să se pornească din nou pentru că tu practic nu îl închizi ci îl pui în stand-by.