| alxp a întrebat:

Azi mi s-a restartat calculatorul de vreo 6 ori asa din senin fara sa se intrerupa curentul. Ce credeti : am vreun virus ceva? Ce tot are?

Răspuns Câştigător
| KodrutZ a răspuns:

Cei cu reinstalarile de Windows - sinteti idioti. Cel mai probabil sa ai socuri de tensiune, fiind si vremea care e. Pina una-alta, nu ti-ar strica un UPS sau macar un stabilizator de tensiune. Ai putea curata si sistemul de praf, dar inainte de asta sa verifici cum stai cu temperaturile - nu are rost sa te apuci de desfacut sistemul daca nu e nevoie.

| stanly7 a răspuns (pentru KodrutZ):

Ai dreptate și eu recomand un ups.
http://www.videotutorial.ro/? p=7849

5 răspunsuri:
| St3fan97 a răspuns:

Si eu am patit e de la curent fluctuatii de curent!

| Elektro a răspuns:

Nu e virus stai calm.Probabil ca e de la vreo piesa (probabil nu e bagata bine sau s-a stricat ceva) thinking

| Elena1994 a răspuns:

Trebuie sa.ti stergi praful din unitate si sa iti reinstalezi winows.ul.

| maissner a răspuns:

Poate sa fie virus, poate sa fie de la rami, sau poate sa fie de la praful din el. Mai intai reformateaza pcul, daca tot face asa, desfa'l si curata'l de praf.si daca tot face asa clar trebuie sa imi cumperi rami noi...