| RăzvanP06 a întrebat:

Stie cineva de ce mi se inchide calculatorul asa din senin si porneste iarasi dupa? Din cate am mai citit am inteles ca trebuie sa ai minim 4 gb liberi in C, dar eu am 175 gb liber! Virus nu prea cred, cam am facut scanare cu trei antiviruse( Eset Nod 32 Antivirus 7, Malwarebytes, si un antivirus de la Microsoft)
de asemenea nu pot sa intru in "Modificare setari PC" din windows 8. A inceput sa se inchida asa din senin de cand cu o furtuna si s-a luat curentul. Totusi vreau sa mentionez ca ledul de la pc ramane aprins ca si cand as fi pus calculatorul sa ramana in repaus si dupa l-as fi scos din repaus.

Răspuns Câştigător
| Rockat a răspuns:

Verifica sursa sau poate cablul de alimentare are o fisura, am patit si eu. S-au poate fi problema cu cooler-ul sau chiar cu placa de baza.

| RăzvanP06 explică (pentru Rockat):

OK, nu m-ai am problema, nu stiu s-a rezolvat de la sine.

2 răspunsuri:
| PopAdrian a răspuns:

1. Nu e bine sa ai atatea antivirusuri, lasa doar unul ca sa isi faca treaba cum trebuie.
2. E posibil sa ti se fi defectat sursa. In cazul asta, ar trebui sa o schimbi sau sa il duci la un service.
3. E posibil sa ai praf pe cooler-ul de la procesor. Desfa carcasa si vezi daca e prafuit tare. Daca da, ia o pensula si cu aspiratorul dat incet curata usor cooler-ul.