| schajuman1344 a întrebat:

Bun deci am nevoie de ajutorul vostru. Vreau sa-mi asamblez un PC pe componente. Am cumparat carcasa, placa de baza, dvd rw si sursa. Am pus sursa la priza si cand dau sa apas pe buton porneste cooler-ul (care a venit cu carcasa), pentru 2 secunde si se opreste. E din cauza ca nu am procesor pus pe placa de baza, sau e defect ceva? Multumesc.

Răspuns Câştigător
| Chezz a răspuns:

E din caza ca nu ai procesor pe paca de baza. Teoretic ar trebui sa nu porneasca deloc doar sa 'beepuie'. Deci nu te ingrijora nu e nimic defect. Mai cumperi rami si procesor eventual o placa video si gata sistemul. Bafta

2 răspunsuri:
| stlucian a răspuns:

Clar! Ti-ai raspuns singur.Vezi sa ai toate (ramii/placa sunet/placa video/Hdd)