| 1USTIN a întrebat:

Bun...deci am un PC cu:
QuadCore Intel Core i7-2600, 3400 MHz;
Numele placii de baza: Dell OptiPlex 990;
Memoria sistemului: 8072 MB;
Placa video: Integrata: Intel Sandy Bridge-DT;
240W.
As dori sa-mi iau o placa grafica de gaming si am auzit ca GTX 960 ar fi compatibila cu sistemul. Vreau sa stiu ce imi recomandati, GTX 960, 950, 750 sau poate ceva mai bun?

5 răspunsuri:
| CPAElites a răspuns:

Salut
In primul rand trebuie sa ne spui ce carcasa are sistemul din urmatoarele :
http://dell.to/267FK0n

Si in al doilea rand TREBUIE SA SCHIMBI SURSA!

Care este bugetul maxim?

| 1USTIN explică (pentru CPAElites):

Carcasa aceea mare din stanga...un cost maxim ar fi 1 200 lei...cam asa

| iron86 a răspuns:

Salut!
UN GTX 970 ar fi mult mai bun decat celelalte placi deoarece acest gtx 970 este cu 40% mai bun decat gtx 960!
http://www.altex.ro/......dr5-256bit
Si nu e asa mare diferenta dintre pret! *ti-am dat un site sigur, poti cauta si in alte parti *

| 1USTIN explică (pentru iron86):

OK multumesc, dar trebuie sa iau in calcul ca imi trebuie si o sursa de alimentare noua...deci tot la gtx 960 cred ca raman. In rest crezi ca mi-ar mai trebu ceva la pc pentru a merge aceste placi?

| CPAElites a răspuns (pentru 1USTIN):

Mai asteapta pana la sfarsitul lunii viitoare...pana vor aparea noile placi video de la AMD RX480 care va avea performante similare cu GTX 970 la un pret mai mic!