| Strawww a întrebat:

Bun, mi-a sarit cheful sa ma joc pe un xbox 360 si voiam sa il conectez la montiorul meu. Monitorul meu are iesire VGA si voiam sa stiu daca pot conecta Xbox-ul la monitorul meu, exista vreun cablu >RGB-VGA sau ceva de genul? daca nu, xboxul meu are iesire HDMI, pot conecta >HDMI-VGA? ( trebuie sa am si sunet)

6 răspunsuri:
| K0sti a răspuns:

Monitorul e dispozitiv de intrare, nu de iesire!

| Strawww explică (pentru K0sti):

Btw, de intrare. Deci imi poti da un raspuns?

| K0sti a răspuns (pentru Strawww):

Ti-l da Google sau ai vreo neputinta? http://www.emag.ro/......DGGTJBBBM/

| Strawww explică (pentru K0sti):

Prietene, voiam sa imi afirme cineva care stie ceva legat de domeniul asta, in fine, am gasit la 85 de lei mult mai ieftin si mult mai bun si dupa cum vezi in intrebare am intrebat de cablu nu un rahat de convertor. infine am sa iti dau raspuns castigator, ca nu am la cine altcineva sa dau. Bafta

| K0sti a răspuns (pentru Strawww):

Prietene, puna mana si citeste! Cum faci tu translatia de la semnal analogic (VGA) la semnal digital (HDMI) cu niste sarme (cablu)? Deci ai inteles, cablul e rahat, nu convertorul!

| Strawww explică:

Inlocuiti iesire cu intrare! sorry.