| Oricine15 a întrebat:

Buna, acest monitor merge la un calculator cu nVIDIA?
Monitor Gaming LED TN DELL SE2417HGX,
E vorba de g-sync si freesync si imi e frica să-l achiziționez din cauza asta.
Dau Funda! Mersi.

Răspuns Câştigător şi Apreciat de Editori
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu are nici-o legatura ce zici tu acolo cu monitorul. Monitorul daca e cu freesync inseamna ca doar placile video AMD pot optimiza sa se vada mai clar acel 75Hz daca jocul, de exemplu, ruleaza la doar 30FPS. Altfel, vei observa cu ochiul liber cum sacadeaza. Dar monitorul tot merge montat chiar daca jocurile de le joci sunt varza si au FPS-uri mici in 2020. De altfel, jocuri antice precum Counter Strike 1.6 si Metin2 nici nu suporta functiile alea deci poti lua monitorul ala linistit.

1 răspuns: