Întrebare recomandată | SimionAlexandru69ever a întrebat:

Buna acum 10 minute mi-am instalat windows-ul si cand vreau sa deschid o aplicatie de gen.EXE cum ar fi GOOGLE-CHROME imi apare o casuta neagra si imediat imi si dispare tin sa metionez ca folosesc internet prin wifi.DAU FUNDA!

Răspuns Câştigător
| DjZen a răspuns:

Deci avem asa Intri in PANOUL DE CONTROL selectezi Network si Internet ti se deschide alta fereastra selectezi network and sharing center click pe el si te baga in alta fereastra acolo selectezi Set Up a new connection daca nu merge primul link mergi pe al doilea si o sa iti dea ceva de genu sa introduci o parola si userul ceva de genu nu mai stiu. Dar daca nu merge nici asa ultima instanta este sa iti instalezi windowsul si datele care le ai pe el sa pe pui pe unul din serverele de pe net ( preferabil Google gen Disk Google). Atat stiu si sa speram ca poate iti merge asa. Mult succes

22 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Descarca din nou kitul de instalare al aplicatiei si incearca sa-l instalezi. E posibil sa fie virusat kitul pe care il ai deja.
http://www.filehippo.com/download_google_chrome/

| SimionAlexandru69ever explică (pentru anonim_4396):

Nu mai inteles gresit nu la google chrome e problema ci la toate programele tot ce se termina cu.EXE si dau click pe el imi apare o casuta destul de mare neagra

| Tudy000 a răspuns:

Te-ai gandit sa instalezi si driverele inainte de orice, macar cel de placa de baza si cel video...

| SimionAlexandru69ever explică (pentru Tudy000):

Da am instalat toate driverele la xp dar la windows 7 am inteles ca are el toate driverele necesare

Răspuns utilizator avertizat
| alexandruth a răspuns:

E un virus care afecteaza fisierele.exe gen Sality... Recomand o dezinfectare... happy

| DjZen a răspuns:

Nu l-ai instalat cum trebuie windowsul sau daca nu este de la windows sa incerci conexiunea la internet. Cum ai spus tu ca ai prin Wi-Fi. seteaza pc pentru asa ceva.

| SimionAlexandru69ever explică (pentru DjZen):

Cum sa setez explicami si vreau sa va spun ca eu cand l-am instalat am instalat windows-ul doar pe o partitie deci doar o partitie avea windows-ul

| DjZen a răspuns (pentru SimionAlexandru69ever):

Partitia e buna nu are legatura dar conexiunea pentru Wi-Fi trebuie facuta asa:
Intra in paoul de control la Network and Internet si apoi la Network and Sharing Center Si selectezi primul link Set Up a new network iar de acolo o sa te indrume Wizard pentru instalare. Sper ca te-am ajutat. Daca nu merge nici asa inseamna ca Windowsul are ceva asa ca poti sa cauti alt wiondows. Teas indruma spre cel Win 7 Ultimate

| SimionAlexandru69ever explică (pentru DjZen):

Djez te rog cat se poate de frumos sa imi explici mai detaliat pas cu pas te rog frumos O zi placuta

| DjZen a răspuns (pentru SimionAlexandru69ever):

Deci avem asa Intri in PANOUL DE CONTROL selectezi Network si Internet ti se deschide alta fereastra selectezi network and sharing center click pe el si te baga in alta fereastra acolo selectezi Set Up a new connection daca nu merge primul link mergi pe al doilea si o sa iti dea ceva de genu sa introduci o parola si userul ceva de genu nu mai stiu. Dar daca nu merge nici asa ultima instanta este sa iti instalezi windowsul si datele care le ai pe el sa pe pui pe unul din serverele de pe net ( preferabil Google gen Disk Google). Atat stiu si sa speram ca poate iti merge asa. Mult succes

Răspuns utilizator avertizat
| Annonnymous a răspuns:

Nu conteaza ca folosesti wifi, vreau sa te intreb google chrome ai instalato dupa ce ai instalat windowsul? sau a ramas de la precedentul?, incearca sa instalezi din nou! bafta

| SimionAlexandru69ever explică (pentru Annonnymous):

Am instalat google chrome dupa ce am instalat windows-ul

| anonim_4396 a răspuns (pentru Annonnymous):

Tare de tot, el are Windows proaspăt şi tu întrebi dacă nu a rămas Chrome de la instalarea precedentă în contextul în care nu era vorba de o partiţie separată. E frumos pe interneţi, nu, îţi place?

| reysp a răspuns:

Il instalezi direct infectat sau nu ai formatat disk bine pentru a elimina virusii

| SimionAlexandru69ever explică:

Am avut si xp si tot asa a facut si acum am windows 7 home premium si tot asa face si da l-am instalat bine

| SimionAlexandru69ever explică:

Romario1 ai inteles gresit la mine toate programele ce se termina in.EXE dupa ce dau click imi apare o casuta destul de mare neagra

| SimionAlexandru69ever explică:

Acum 2 minute am mai incercat si am dat click pe un program si imi apare tot o casuta mare si negra si pe ea scria intr-un colt de sus svchost.exe va rog ajutati-ma va reamintesc DAU FUNDA happy

| SimionAlexandru69ever explică:

Va multumesc frumos pentru raspunsuri dar il voi duce laptopul la un service de laptopuri nu mai are rost sa ma chinui!

| SorinSenzatie a răspuns:

Pe mata

| striker92 a răspuns:

Problema poate fi si de la Hard Disk. Sfatul meu ar fi sa cauti un specialist(preferabil un electronist cu experineta)pentru a-ti remedia problema