| Tufeanu_Razvan_1998 a întrebat:

Buna ALL! Uite problema mea
Am un PC pe care abia ieri l-am scos din servis si cand ii dau druma merge se aprinde repede dar dupa ce a intrat in windows nu pot juca nimica Daa pornesc counter strke-ul, exact cand trebuie sa inceapa apare pe ecran " No Signal" si se restarteaza de ce?
si acelasi lucru la cateva jocuri din browser si la metin 2 cam altceva nu joc deci... am un Pc :2 Gb RAM 3.00 Ghz si sursa 220 W

8 răspunsuri:
| K0sti a răspuns:

220 W?

| Tufeanu_Razvan_1998 explică (pentru K0sti):

Presupun nu stiu sigur parca atat sau 320 oricum ceva de genul

| K0sti a răspuns (pentru Tufeanu_Razvan_1998):

Pai nu te uiti? Sau vrei sa ma uit eu? Vezi driverele video, placa video, memoria...
La ce draq de service l-ai dus? Ala e service?

| Tufeanu_Razvan_1998 explică (pentru K0sti):

Conteaza asta?

| hypentakill a răspuns:

6 lucruri pot sa fie: OS-ul, monitorul, placa video, sursa si/sau portul de la cablu. Cea mai usoara metoda este sa reinstalezi driverele dar mai intai fa un punct de restaurare.

| Tufeanu_Razvan_1998 explică (pentru hypentakill):

Ce inseamna un punct de restaurare si da o sa ii reinstalez driverele

| Tufeanu_Razvan_1998 explică (pentru hypentakill):

Si trebuie reinstalate toater driverele:
?

| hypentakill a răspuns (pentru Tufeanu_Razvan_1998):

Un punct de restaurare vă ajută să restaurați fișierele sistem ale computerului la un moment anterior. Este un mod de a anula modificările de sistem efectuate asupra computerului, fără a afecta fișiere personale, cum ar fi mesajele de poștă electronică, documentele sau fotografiile. Doar driverul pentru placa video si cel pentru monitor.