| Elf_6325 a întrebat:

am achizitionat in data de 31.12.2011 o tableta Allview Alldro Speed. azi (22.01.2012) pe la ora 18 am scapat-o. era pe jos cu ecranul spre podea. cand am ridicat-o ecranul era spart. tableta inca mai e in garantie si vreau sa va intreb daca pot merge la magazinul de la care am cumparat-o si sa mi-o schimbe sau sa o duca la service sau ce trebuie facut.
Multumesc!

5 răspunsuri:
| benny a răspuns:

Nu se repara displayul spart la garantie si nici nu se schimba asta o faci pe buzunarul tau din pacate

| Elf_6325 explică (pentru benny):

Nu prea ma pricep eu la chestii de-astea... dar am avut un telefon pe care tot asa l-am scapat (asta acum cativa ani buni) si in urma cazaturii ecranul propiu zis nu avea nimic, dar nu mai aveam imagine. telefonul era SH, deci nu am avut nici o garantie. am fost la un service unde mi s-a zis ca "diagnosticul" este displayul spart. in cazul tabletei eu am imagine si inca pot sa umblu pe ea, la fel ca inainte. doar am sticla sparta. e vreo diferenta? multumesc!

| wolfy911 a răspuns:

De ce nu te duci acolo l-a magazin sa intrebi?

| Elf_6325 explică (pentru wolfy911):

Pai magazinul e inchis acum dar cu siguranta voi merge maine.

| ZEYN a răspuns:

Daca e cumparata prin eMAG se pot inlocuii si ecranele sparte... daca nu mergi mai bine si intereseaza-te la magazin.