| Blinkeu a întrebat:

Am achiziționat recent un Smart TV Orion și am întâmpinat câteva probleme. Se văd purici pe canale, pe Netflix și Youtube se vede ok dar subtitrările se văd pe jumătate, iar cea mai mare problemă e că atunci când îl opresc, televizorul se pornește singur din nou. Ar putea fi defect?

2 răspunsuri:
| kb9 a răspuns:

Da, nu cred ca FIX in aceeasi zi, si Netflix si YouTube si compania de la care ai cablu, au probleme! Ai dreptul la 14-zile-retur(Altex, Flanco, PCGarage, Media Galaxy...) sau 30-zile-retur(EMag) sau fiind defect, ai dreptul sa suni la ei pentru a primi un televizor nou testat in service(ai dreptul sa ceri asta fiind cetatean al Romaniei si al UE). Puricii pot fii de la receptor/cablu sau port-ul tv-ului, subtitrarile sunt de la tv. Faza cu "atunci când îl opresc, televizorul se pornește singur" este cu siguranta de la tv! CONCLUZIE: Este, cu siguranta defect! Daca ai probleme cu returnarea/inlocuirea, poti sa-mi trimiti un mesaj in privat(pe TPU). Sper ca te-am ajutat!

| Protegent a răspuns:

Din ce ai descris se pare ca ai o defectiune.
Returneaza-l inapoi.