| iaskalotofquestionz a întrebat:

Buna, am comandat router-ul de Smart Wifi de la Telekom si am o problema. Am configurat tot, dar cand sa ma conectez cu telefonul prin wifi ma duce la acea pagina unde trebuie sa introduc parola si apoi scrie ca SIM-ul este invalid. Cum pot rezolva asta? Aveti idee de ce scrie asa?

5 răspunsuri:
| Bizon95 a răspuns:

Dat telefon la romtelegaura, asta, la aia care au cumparat romtelegaura
si intrebat de dulce

te baga in pagina aia pentru ca routerul nu are internet
si routerul nu are internet pentru ca nu ii merge cartela

care poate fi de la cartela defecta, la pinii cartelei care nu fac contact, pana la IMBECILII DE LA ROMTELEGAURA CARE NU TI-AU INREGISTRAT CARTELA IN RETEAUA GSM

| iaskalotofquestionz explică (pentru Bizon95):

Va rog sa ma scuzati, dar prima parte a mesajului nu am inteles-o. Insa multumesc pentru lamurire... totusi, s-ar putea sa fiu eu imbecila sad nu am citit ca scria pe suportul in care vine cartela ca trebuie rupta mare daca ai router de tip standard si mica daca ai micro/nano. Iar eu am rupt-o ca pentru micro, apoi mi-am dat seama ca de fapt trebuia mare si am rupt-o mai mare si am introdus-o. Asta e problema?

| Wr3nch a răspuns (pentru iaskalotofquestionz):

Exista sansa sa nu faca contact. Incearca sa o pozitineazi unde era daca ar fi fost rupta mare si sa o bagi asa in router. Sau sa mergi la Telekom sa o schimbe.

| iaskalotofquestionz explică (pentru Wr3nch):

Exact asta am facut dupa ce mi-am dat seama... am pus-o in locul unde ar fi fost daca era mare si am introdus-o in router, dar cred ca nu e ok asa. O sa trec eventual pe la Telekom sa cer alta. va multumesc!

| Bizon95 a răspuns (pentru iaskalotofquestionz):

Da, asta poate sa fie problema
trebuie sa fie de dimensiunea necesara
si care dimensiune se vede relativ usor cand te uiti la locul in care intra

vestea buna e ca poti sa o faci la loc de dimensiune mai mare, daca nu ai distrus taieturile mai mari

daca, chiar nu te descurci, atunci mergi cu aparatul la o reprezentanta Telekom si pune-i la treabawinking