| JoitaIoanaAlexandra a întrebat:

Am cumparat de curand un Sony Xperia S. Am o problema cu displayul. Cand il deblochez are culorile normale. dupa incep incet incet sa se transforme in negativ toate culorile. Precizez ca telefonul are display LCD. Astept pareri si vreau raspunsuri serioase. dau funda :*

Răspuns Câştigător
| sltlp a răspuns:

Incearca o actualizare de soft/o resetare de soft. Daca persista, service gsm/garantie.

| JoitaIoanaAlexandra explică (pentru sltlp):

Am incercat si asta. sad

| JustMeAndMyWorld a răspuns (pentru JoitaIoanaAlexandra):

La service-urile mai bine cotate, adica cele mai performante, cred, adica am auzit si eu ca regleaza diamantele acelea de la ecran, de fapt acuma nu mai stiu cum se numesc mai exact dar le repara, dar si aia o sa coste in jur de 200 de lei...

4 răspunsuri:
| JustMeAndMyWorld a răspuns:

Du-te cat mai repede la un service GSM...

| JoitaIoanaAlexandra explică (pentru JustMeAndMyWorld):

Am fost. m-a intrebat daca l-am dus la curatat. daca nu alt display. care costa de la 5 mil in sus sad. mai exista vreo solutie?