| liceu a întrebat:

am cumparat un telefon samsungg star 3. si vreau sa imi descarc jocuri pe el dar sa fie gratis (nu are android). stiti un site de unde pot sa descarc dar sa imi si explicati cum se descarca? si daca stiti un joc fain care il pot descarca.(telefonul nu cred ca are memorie mare).

Multumesc si funda!
P.S. Stiiu deja de umnet.com

10 răspunsuri:
| liceu explică (pentru valentingb):

Si cum descarc?

| valentingb a răspuns (pentru liceu):

Intri cu telefonul, gasesti jocul care iti place, si urmezi linkurile..Intra cu telefonul si vei vedea.Nu uita sa activezi o optiune cu internet si sa iti faci setarile telefonului inainte.Sunt el putin 5000 de jocuri pe site-ul asta.

| liceu explică (pentru valentingb):

Ce optiune?

| valentingb a răspuns (pentru liceu):

Adica sa nu intri pe internet de pe credit, este foarte scump. Intai activezi o optiune cu mb megabiti si pe urma intri, altfel te taxeaza cu 90 centi/mb.Esti la liber, in ce retea?

| liceu explică (pentru valentingb):

Am mb. si pot intra pe net

| valentingb a răspuns (pentru liceu):

Ok scumpo.Intra.

| liceu explică (pentru valentingb):

Dar jocurile de acolo daca le descarc, o sa pot juca doar cand am net pe telefon? am avut un telefon Nokia si am descarcat de pe un site Orange, si ma lasa sa le joc doar cand aveam net pe telefon, chiar daca le-am descarcat

| valentingb a răspuns (pentru liceu):

Nu draga, de descarci, le instalezi si raman acolo. Downloadeaza-le in functie de rezolutia ecranului.Scrie in denumirea jocului si rezolutia.

| EmiMoza a răspuns:

Pai jocurile sunt pentru Android si pentru telefoanele fara android nu exista jocuri decat cam nasoale sa le iei de pe net. Intra pe saitul emobiljocuri.cum apoi baga cablul USB intra in Computer si dai la disc acolo iti apare telefonul de pe sait descarci jocuri si apoi le copiezi din jocuri la disc daca nu ai inteles am sa iti spun mai detaliat. Succes!