| AndreyIstetul a întrebat:

Am gasit un tututorial pe internet cum sa-mi fac un browser in Microsoft Visual C# 2008 Express Edition. Mi-a mers(chiar acum scriu de pe el), dar am o intrebare(doua puncte)
De fiecare data cand intru in fila cu browserul mi se deschide Microsoft Visual C# 2008 Express Edition si trebuie sa apas F5 ca sa se deschida browserul. Stiu ca trebuie sa foloseasca Microsoft Visual C# 2008 Express Edition ca sa se deschida, dar intreb(cum am mai vazut si la altii) cum fac ca atunci cand dau dublu clik pe iconita sa se deschida direct browserul, nu sa se mai deschida Microsoft Visual C# 2008 Express Edition si apoi sa trebuiasca sa apas F5.

1 răspuns:
| aaaaaaaaaaaaa1234 a răspuns:

Hmmm, cand compilezi, vezi sa salvezi in fisier.exe. Ca din cate inteleg eu, tu intri in visual c#, si apoi dai run/build/execute sau cum ii zice. Tie iti trebuie fisierul exebig grin
In visual studio, gasesti un exe in folderul proiectului, subfolderul debug. O sa fie ceva de genul "numeproiect.exe"