| anonim_4396 a întrebat:

am instalat antivirus AVG pe calculator si nu stiu de ce dupa ce l-am instalat s-a sters, adica nu stiu cum s-a sters singur din calculator, cand l-am pornit imi scria ceva pe fond albastru si apoi s-a inchis singur, iar dupa ce l-am pornit iar era sters, de ce oare era ceva cu antivirusul si ce sa fac, l-as instala din nou era versiunea free de baza. Chiar nu inteleg, dar ceva nu e in ordine, l-am luat de pe cnet download.com.

Răspuns Câştigător
neluL
| neluL a răspuns:

Intra in Windows Explorer ->Disc C ->Program files ->aici ai un folder cu AVG?

Daca scrii in start ->AVG ->iti apare?

(foloseste functia -> Raspunde din dreptul raspunsului. Vezi foto: http://i.imgur.com/N3Prx.jpg )

| greenlilly a răspuns (pentru neluL):

Da, apare in C, dar scrie acolo ultima modificare data de maine 24-06 nu stiu de ce. E in italiana '' ultima modifica'' cred ca ar insemna cand ar trebui sa scaneze?
Si da apare in start daca il caut scriu avg, in download il gasesc. Si mai am o problema care cred ca are legatura ca se inchide singur calculatorul si l-am dus la reparat a zis ca nu are nimic si dupa 2 zile iar facea asa. Acolo au reinstalat windowsul si au zis ca nu are nimic si mi-au pus antivirusul asta ca l-am avut si inainte, dar expira in 30 zile, si acum au trecut era versiunea mai completa. Apoi am pus eu versiunea asta basic care e gratis si de atunci il tot pun si tot dispare.

| neluL a răspuns (pentru greenlilly):

Pune versiunea asta cu licenta si iti dau eu licenta pentru el prin mesaj privat!

Dezinstaleaza-l pe cel care il ai in pc acum din Start > Control Panel > Programs > 'Uninstall a Program'. Selectezi programul din cadrul lista, si click pe 'Uninstall' (Eliminati)
Acum da un restart si Curata registry cu CCleaner.
http://www.piriform.com/CCLEANER
Din nou restart si instaleaza AVG de aici
http://www.avg.com/eu-en/download-internet-security-thank-you
Licenta AVG Internet Security 2013 pe 5 ani iti dau prin mesaj privat.

Succes!

| greenlilly a răspuns (pentru neluL):

Am ccleaner si il folosesc.
Dar nu e gratis? am nevoie de licenta? daca da multumesc mult dar nu, poate imi poti recomanda un antivirus gratuit.
Desi scrie gratis.

| neluL a răspuns (pentru greenlilly):

Antivirusul pe care ti l-am recomandat are nevoie de licenta! Ti-am trimis si licenta prin mesaj privat! Altceva nu am inteles ce mai vrei.

| greenlilly a răspuns (pentru neluL):

Bine multumesc mult! cat ma costa?

| neluL a răspuns (pentru greenlilly):

Pai sa facem socoteala, licenta pentru un an este 49 euro x cu 5 ani... big grin Doar un Multumesc este de ajuns!

| greenlilly a răspuns (pentru neluL):

MULTUMESC multt! l-am instalat si merge!

| neluL a răspuns (pentru greenlilly):

Cu placere! wave bye, bye