| Generalgrevious a întrebat:

Buna, am instalat Linux pe laptopul meu, dar problema este ca nu pot instala unele programe pe Linux, sa raspunda cei care au Linux cum ati instalat programele?

E prima oara cand am instalat Linux.

4 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Eu din linia de comandă. Dar în funcție de distribuția de linux ai și utilitar de instalare de aplicații. Bineînțeles aplicațiile de pe windows nu vor funcționa, bănuiesc că asta stii

| flixbuster a răspuns:

Ce distributie de Linux ai instalat?

Răspuns utilizator avertizat
| flixbuster a răspuns (pentru Generalgrevious):

Ar trebui sa existe un Software Center. De acolo ai access la aplicatii intr-o maniera similara cu magazinele de aplicatii de pe telefon.