| iuliaiuli18 a întrebat:

Buna!
Am instalat Mozilla, iar odata cu ea,mi s-a instalat un virus,cred, BitCrypt. Faza e ca virusul asta BitCrypt imi cripteaza toate documentele, video-urile si pozele straight face.
Cum pot sa readuc pozele inapoi si celelalte documente? Am nevoie urgenta de ele.
Multumesc!

6 răspunsuri:
| cypry69 a răspuns:

Acest virus se poate scoate cu anti virus Malware
uite site de download:https://www.malwarebytes.org/free/
Bafta

| iuliaiuli18 explică (pentru cypry69):

Ma intereseaza sa stiu daca imi poate readuce pozele, documentele inapoi sad

| FullDMG a răspuns:

Salutare!
1. Se poate scapa de el daca ai facut un backup la sistem inainte de a instala mozilla. Poti restaura windowsul de dinaintea infectarii, dar daca n-ai cunostinte este mai greu.
2. Aici ai un programel care te va scapa de acel malware ~ https://www.malwarebytes.org/
Bafta!

| iuliaiuli18 explică (pentru FullDMG):

Si imi va readuce pozele inapoi?

| FullDMG a răspuns (pentru iuliaiuli18):

Ai instalat acel Anti-Malware? Normal ar trebui sa decripteze acele poze, documente odata cu distrugerea lui...Tu oricum trebuie sa scapi de el happy

| cypry69 a răspuns (pentru iuliaiuli18):

Daca le pui in disc D da!