| robyroby a întrebat:

Am instalat si eu acum 1 luna Windows Vista, iar acum vreau sa ma reintorc la Xp. Cand bag CD`ul de instalare de la Win. XP, nu ma lasa sa aleg optiunea " Install ". Ce as putea sa fac ca sa reinstalez iarasi Win. Xp?

Multumesc Anticipat, Robyy.

Răspuns Câştigător
| adryano05 a răspuns:

Salut!
Cand bagi cd-ul de instalare, dai un restart la calculator si pana sa se incarca Windows-ul ar trebui sa vezi pe ecran un mesaj de genul: Press any key to boot from CD or DVD. Daca nu iti apare acest mesaj, trebuie sa schimbi prioritatea de boot (din bios) si sa fie unitatea optica pe primul loc.
PS daca il instalezi direct din Windows Vista, vei avea 2 windows-uri

4 răspunsuri:
| ♂ яαυℓ ♥ ♫ ‹з a răspuns:

Dai restart la comp şi acolo o să îţi apara boot menu la mine este pe F12. Intrii in boot menu si aici o sa ai mai multe variante, tu ai să o alegi pe CDROM.winking

Baftă!

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Adu-ti un profesionist acasa!~!rolling on the floor

| tartaruga a răspuns:

Trebuie sa introduci cd si apoi dai restart. Dupa restartare urmezi instructiunile care apar pe ecran.