| Denisaa a întrebat:

Buna!

AM internet de la Rds Rcs(digi mobil). Cand bag firul USB dau pe iconul de pe desktop, apoi apasa connect, dupa vreo 5-10 secunde imi scrie ceva de genul:"The connection was terminated by the remote computer before it could be complete"

De ce imi apare asta?, si ce as putea face?

Dau fundita! Si fa roog, urgentbig grinMultumesckiss

5 răspunsuri:
| Roxss a răspuns:

Suna la cei de la RDS, vor veni acasa si-ti vor explica de ce apare asa. Poate e chiar de la ei cine stie.Sincer nu stiu de ce, nu am avut probleme si eu tot la ei sunt.
Sper sa fie in regula.:*

| ---koko--- a răspuns:

Asa patesc si eu uneori.Este de la ei. Tasteaza parola si userul din nou si incearca sa te loghezi, daca vezi ca nu merge du-te la control panel si dai network conections dai la local area conection clic dreapta disable si apoi dai enable dupa aceea te duci la rds si te conectezi asa o sa iti mearga.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Problema vine de la ei, de la furnizorii tai de internet.si eu am net tot de la rds si cand imi apare mesajul asta mai incerc si pana la urma se conecteaza. daca tie nu-ti merge suna-i pe cei de la rds si explica-le pentru ca problema vine de la modem probabil

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Conexiunea s-a terminat din cauza modemului USB inainte de a fi completat aprobabil ca nu detecteaza bine modemul USB inserteazal in alt port USB si vezi poate merge, ori e cauza de semnal slab suna la DIGI in cel mai rau caz si eu am pe orange si merge lent asa si tie o sa-ti dea probleme multe ca nu merita sa ai asa ceva eu chiar am contratat movistar pe fir (companie din spania) ca nu-s in romania pa si nororc eu iti recomand net pe fir

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ai facut setarile?