| Dadadadadadada a întrebat:

Am laptop Asus x54c si nu stiu dintr-o data nu mai imi merge mufa/bateria/incarcatorul laughing habar nu am
Dintr-o data mii s-a inchis laptopu fara sa ii fac nimic [ eu tin laptopu fara baterie] apoi incerc sa umblu la priza sa umblu si vad ca nu merge si cand pun bateria incarcatorul imi facea figuri se incarca, nu se incarca ca miscam mufa in diferite pozitii ca sa se incarce. Dintr-o data nu mai merge deloc sa se incarce! Ce sa fac?! Ajutati-ma va rog mult :* sad Funda! ♥

Răspuns Câştigător
| dragos1294 a răspuns:

Buna. Dupa cum spui tu, cel mai probabil s-a stricat mufa incarcatorului sau poate a laptopului. Se poate rezolva problema in doua moduri: ori duci laptopul la garantie(daca mai este inca in perioada de garantie) si vezi daca garantia acopera si incarcatorul si il rezolva ei, ori duci laptopul si incarcatorul la cineva specializat in acest domeniu iar el iti va spune daca trebuie alt incarcator sau doar portul unde intra mufa incarcatorului. happy