| AndreyIstetul a întrebat:

Am luat Windows 7 Professional de pe un site al partenerilor Microsoft si l-am instalat, apoi am folosit Windows Loader ca sa-l activez(sa-i puna licenta), doar ca nu stiu daca a mers(am facut oricum dupa instructiuni).
Acum am Windows 7(imi place si nu vrea sa ma "despart" de el) si ma descurc foarte bine cu el. Problema mea este urmatoarea:
Vreau sa vad undeva in Windows ca este activat(cu licenta), si sa fiu sigur, deoarece nu vreau sa ma trezesc pentru vreo luna ca nu pot intra in PC din cauza licentei...
Deci, cum pot vedea in Windows "negru pe alb" ca Windows-ul e activat si ca nu am nici o grija in aceasta privinta?

Răspuns Câştigător
| ROB3RT89 a răspuns:

Clik dreapta pe my computer/properties si te uiti jos de tot la windows activation! O sa scrie ori windows is activated ori windows license for xx zile! In cazu asta dupa ce se duc zile poti sa-l rectivezi prin comnda slmgr –rearm in comand promnt rulat in administartorbig grinSpor

3 răspunsuri:
| Eღilia62 a răspuns:

Nu stiu daca si la windows 7 e asa dar eu la Vista dau click dreapta pe Computer>Proprietati si imi scrie daca e recunoscut genuine si daca e activat.
Edit : http://windows.microsoft.com/......-activated

| ganton a răspuns:

Deschizi Start, click dreapta pe My computer, Properties, si in fereastra aia dai mai in jos si daca jos in dreapta e o insigna cu Genuine Windows bla bla (e albastra) insamna ca e ok.

| Overdose a răspuns:

Trebuie să îl activezi cu un cod - http://windows.microsoft.com/......s-computer