| Flowpqjqbwb a întrebat:

Bună! Am nevoie de cineva care se pricepe în IT și tot ce ține de rețelele de socializare. Mi-am stricat telefonul și am constatat că nu mai am acces la contul de Facebook încercând să mă conectez de pe alt dispozitiv pentru că am uitat parola. Întrebarea mea este dacă pot accesa contul fără adresa de email și fără numărul de telefon pentru că nu am acces.

3 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Problema este ca ti-ai uitat parola, nu are treaba dispozitivul de pe care te conectezi.

| Simpatic a răspuns:

"am constatat că nu mai am acces la contul de Facebook încercând să mă conectez de pe alt dispozitiv pentru că am uitat parola"

Nu e nevoie de vreun geek al informatiei pentru cele spuse de tine. este foarte simplu daca nu iti mai stii parola nu te poti conecta nici de pe dispozitivul original de pe care te conectai pana acum!
Prin adresa de email atasata contului Fb ai putea incerca sa iti resetezi parola pe care ai uitat-o.
Altfel nu vad cum ai putea face, ar insemna ca FB este un prost si oricine poate sa se conecteze la contul oricui fara sa stie parola acelui cont!
Daca ai activat autentificare in 2 pasi o sa fie cu atat mai greu de realizat o conexiune la Facebook!
Resetarea parolei o poti face de pe orice dispozitiv nu doar de pe un telefon, poti sa o faci si de pe PC, eu folosesc PC de exemplu

Dai pe Forgot password? si vei primi urmatorul afisaj
Please enter your email or mobile number to search for your account.

Unde poti introduce fie adresa de email (a contului Facebook) fie numarul de telefon

| dullcat a răspuns:

Buna.De ce ti-ai complica viata incercand sa iti recuperezi contul fara adresa de email si numar de telefon? Intra pur si simplu pe email de pe laptop/pc?