| Aurelian12345 a întrebat:

Buna am nevoie urgent de ajutor si cine ma ajuta ii dua funda happy. Am un samsung si cand il deschid imi zice "intruduceti cartela sim" dar eu am cartela in telefon. Care ar putea fi problema?

7 răspunsuri:
| express11 a răspuns:

Nu este decodat in reteaua cartelei.

| manuelaaa a răspuns:

Buna eu!laughing. Problema este una destul de comuna.Ai cartela in telefon, dar, din cauza agitatiei sau asa ceva a iesit un coltisor.Incearca sa o scoti si sa o bagi din nou, asa totul va fi ok.
Sper ca te-am ajutat:*

| AndyAndrea a răspuns:

Poate pentru ca nu e pusa bine.vezi si tu intoarce'o si pune'o in asa fel incat sa mearga... poate ca nu face contact sau ceva in gen...

| love13 a răspuns:

Poate nu ai pus cartela cum trebuia.Scoate-o si pune-o la loc si daca nu merge da-mi un mesaj si iti zic cum se pune [ sau imi zici tu cum ai pus-o ]. Funda?batting eyelashes:*

| amzosoft2003 a răspuns:

Mesajul este dat de telefon atunci cand nu-ti citeste cartela (chiar daca este introdusa in el). Fie este sim-ul defect, fie cititorul din telefon este afectat. Testezi mai multe cartele in el, daca mesajul ramane acelasi atunci ai nevoie de o vizita la un service. Pentru decodari folositi www.decodare.info

| PisicuteiîiPlaceSaFacaPoze a răspuns:

Buna!
S-ar putea sa fie codat poate pe o anumita retea. Incearca cu o alta cartela.
Sau poate nu o pui bine.
Ar fi bine sa te duci la un specialist sa vada ce are si sa ti-l decodeze daca e nevoie.
Succes! fundita?

| oli a răspuns:

Ai introdus-o pe partea buna? Uite-te daca e bine pusa. S-ar putea sa fi gresit tu ceva.