| Anonimattotall a întrebat:

Am o foarte mare problema. De 2 zile calculatorul nu mai porneste. Imi apare: launch startup repair sau launch windowa normally. Dupa ce dau la oricare varianta imi porneste programul startup repair. Dupa ce sta o ora si nu stiu ce se incarca, imi apare un ecran albastru si asa ramane permanent. CE POT SA-I FAC?

6 răspunsuri:
| horia2012 a răspuns:

Baga DVD cu Windows si Repara.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cred ca intampini problema numita "Blue Screen of Death". Este o eroare de sistem care poate fi cauzata fie de drivere incompetent programate, fie de o memorie defecta, registri corupti ori poate dll-uri incompatibile. Poti incerca sa remediezi cumva situatia daca crezi ca nu este foarte dificil si iti dau un link unde te invata ce sa faci : http://dan-blog.ro/ecran-albastru-windows.html.

| njohn a răspuns:

Cred ca windowsul tau a fost afectat de virusi sau alte programe daunatoare, incat nu mai poate fi reparat, incearca cu un cd de windows sa ii sistem restore, daca nu merge trebuie sa iti instalezi windowsul din nou. Succes.

| Anonimattotall explică:

Precizez ca am windows 7

| Shafters_Artick_1991 a răspuns:

Pai nu conteaza windowsil eu zic sa ii dai reinstall la windows si sa il desfaci sa il cureti aia se num Blue screen of death mai pe scurt BSOD ori cineva ti-a dat flood ori ai mult praf la ventilatoare daca apare pe stanga calculatorul nu mai merge daca e pe mijloc dai reinstall la windows.
De preferat pune Windows 8 e ferit de aceste errori.