| daria28 a întrebat:

Am o mare problema si sunt ingrijorata. Mi-am cumparat acum 3 zile un telefon, Samsung galaxy A5, iar astazi, dintr-o data touchul nu mai merge. Nu mi-a cazut, chiar nu stiu ce s-a intamplat. Ceasul se schimba, butonul de blocare merge, dar nu mai pot debloca telefonul deoarece touchul nu mai merge. Este vreo solutie? nu prea vreau sa merg la service. Sau macar sa imi spuneti din ce cauza. VA ROG E URGENT! DAU FUNDA!

4 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Scoate-i bateria si reporneste-l. Daca nu merge nici atunci du-te cu el la service, altceva n-ai ce sa-i faci.

| daria28 explică (pentru Adry05):

Telefonul este mono block, deci nu ii pot scoate bateria. Dar stiti cumva din ce cauza?

| Adry05 a răspuns (pentru daria28):

Poate e blocat de la frig. Sau nu stiu, chiar nu stiu ce ar fi putut sa declanseze asta. Daca nu-si revine de la sine du-l la service altceva nu stiu ce sa-ti zic :/

| K0sti a răspuns:

Stinge-l, scoate bateria, lasa-l 2-3 minute si reporneste-l!