| Aprettylittleliar a întrebat:

Am o nelămurire: Oare de ce nu pot intra pe mess? Când vreau să intru, îmi zice 'Yahoo Messenger has encountered a problem and needs to close.We are sorry for the inconvenience.' Şi îmi apar jos două butoane cu SEND ERROR REPORT şi DON'T SEND. Oare ce să fie?
Asta mi se întâmplă de mai mult timp, iar pe cine am întrebat mi-a zis că mi-a spart cineva contul, dar nu e asta, pentru că pe mail pot intra. L-am şi dezinstalat şi reinstalat, de mai multe ori, însă tot nu merge. Ceasul şi data sunt puse bine (spun asta pentru că am mai auzit că mess-ul nu merge dacă ora şi data nu sunt setate corect). Vă rog daţi-mi lămuriri.
Fundiţa :*

Răspuns Câştigător
| ApathyWoman a răspuns:

Da, am patit si eu. Am reinstalat o alta versiune de yahoo messenger si a mers. O versiune mai veche.

| Aprettylittleliar explică (pentru ApathyWoman):

Am încercat să caut pe net o versiune mai veche, dar nu am găsit. Peste tot era numai messenger 11, ăsta nou care nu merge. Dacă poţi să-mi dai un link de unde aş putea downloada, ţi-aş fi recunoscătoare.

9 răspunsuri:
| introduaicinumele a răspuns:

Stii ce cred eu? Ai auzit prea multe prostii. daca cineva ti-a aflat parola si a schimbat-o iti va spune ca ai introdus parola gresita.
Poti sa ai si data cu 10 ani in urma sau inainte pentru ca va merge la fel.

Incearca sa dezinstalezi mess-ul, apoi si java, dupa care instalezi Java si apoi iaras ultima versiune de Messenger. Uneori java mai face mess-ul sa nu ruleze cum trebuie.

Daca nici asa nu merge, instaleaza alt program de messagerie, eBuddy suporta si conturi de mess, si de facebook etc.

| radu75 a răspuns:

Asta e. sterge messu si reinstaleazal

| Aprettylittleliar explică (pentru radu75):

Am şi spus că l-am şters şi l-am reinstalat de nu ştiu câte ori

| radu75 a răspuns:

Degeaba daca nu ai dat dezinstalare din control panel-add or remove program. pentru ca versiunea veche e tot acolo si se bate cap in cap cu versiunea noua pe care tot vrei sa o instalezi

| Aprettylittleliar explică (pentru radu75):

Ba da...din Control Panel am dat..doar atâta lucru ştiu şi eu.

| aLynDJ a răspuns:

happyyahoo iti poate rezolva aceasta problemahappy faci o petitie pe situ lor si te rezolva funda

| XoOoX a răspuns:

Introduaicinumele are dreptate, dar daca nici ce a scris el nu merge, atunci reinstaleaza-ti un nou windows. Daca nu merge nici asta cumpara-ti alt pc.

| rafaelvali333marinqwertyuiop a răspuns:

Fa-ti un nou id de mess