| Gabitzu246 a întrebat:

Buna!
Am o placa de baza Asrock p5b-de:https://www.pcgarage.ro/placi-de-baza/asrock/p5b-de/

Si vreau sa stiu daca va merge sa pun o placa video Asus nVIDIA gts 450 pe ea, chiar daca placa de baza are pciexpress 1.0 si placa video are 2.0, am auzit ca merge. Voi ce parere aveti?

4 răspunsuri:
neluL
| neluL a răspuns:

Merge 100% atata timp cat te tine sursa (500 -550W).Diferenta de performanta o face rezolutia. La rezolutii mari va merge mai slab cea in 1.0 cu 10% poate. In rest nici o problema.
Bafta!

| Gabitzu246 explică (pentru neluL):

Am o rezolutie de 1680-1050 si o sursa thermaltake 500 w imi v-a afecta gameplayu?

| neluL a răspuns (pentru Gabitzu246):

Am zis mai sus, afecteaza putin cca 10-15% la rezolutii mari.

| Me2 a răspuns:

Merge garantat, performanta nu va scadea, poti cumpara cu incredere, acel thermaltake o va tine
Daca a tinut un floston FL 500 extra un gtx470, trebuie sa tina si thermaltake un gts450,