| bogdyi a întrebat:

am o placa de baza cu suport agp x4 si mi-am luat o placa video agp x8. Din cate am inteles asta e voltajul ce ii trebuie placii video asa ca am cautat pe net si se poate schimba din bios. Nu ma prea pricep in bios, chiar deloc. Plss ajutor.

6 răspunsuri:
| YTBDrawingBase a răspuns:

Procesul se numeste GPU overclocking[pentru placa video] merge cu un program, dozarea voltajului in placa se poate face cu acest program. Odata sters,dezinstalat, nerulat, dozarea nu mai are efect si voltajul in placa revine cum era inainte.
http://www.hardwaresecrets.com/......Card/141/2
foloseste google translate daca nu intelegi in engleza

| bogdyi explică:

MariuzzB0szXzXzX trebuie sa fie placa video bagata si sa instalez programul ala?
Sau pot sa instalez programul si dupa aia bag placa.
Am si placa video incorporata.

| bogdyi explică:

Numele complet al placii NVIDIA GeForce FX5200
chiar nu stiu ce are programul acela nu-i bun pentru ca atunci cand sa apara userele la windows isi da restart nu stiu de ce.
ca la prima incercare vedea alte culori, nu prea stiu la cine sa fac proba

| bogdyi explică:

Scuze numele este NVIDIA GeForce FX 5500