| bogdannn196 a întrebat:

am o placa video AMD Radeon HD 6500 Series
De curand mi-am instalat windows 7, am observat ca windows 7 imi merge putin mai greu... am uitat sa spun ca placa video are si Hypermemory. La windows-ul care l-am avut inainte (XP sp3) cand intram in dxdiag imi arata la memoria placii video 1gb, si imi aparea ca e instalat DirextX 9, acum, la Windows 7 imi apare ca e instalat DirectX 11 si memorie totala la placa video 2gb
Cu Hypermemory pot extinde memoria placii video de la 1gb pana la 2, 8 gb, dar asta ma dezavantajeaza pentru ca imi consuma din memoria RAM, si eu nu am prea multa memorie RAM (doar 2, 5GB ddr2)
Cum as putea sa reduc memoria placii video la 1gb cum era si pe windows XP?
Pe durata schimbarii windowsului nu am facut nicio modificare Hardware asupra calculatorului
Multumesc happy

2 răspunsuri:
| pozeanimate a răspuns:

In bios intra si schimba demensiunea
ceva de genu asta
http://www.kakprosto.ru/......5ff86f.png

| bogdannn196 explică:

Am incercat din bios dar nu merge sad