| Lady a întrebat:

Buna
am o problema. am internet de la clicknet, iar de curand(2sapt) mi-am schimbat modemul(era un sp 330 care imi facea aceleasi pb.initial mi.au sp ca e de la pc, iar cand a venit echipa s.au convins ca modemul e de vina). Acum am un huawei hg655b, conectat la placa de retea. Joi seara nu. mi mergea nici wireless-ul si nici prin cablu. Am sunat la ei mi.au zis sa dau reset si sa. l configurez lucru ce. l facusem inainte doar ca nu puteam intra pe site. Dupa asta au ajuns la concluzia ca am probleme cu placa de retea. La device status imi spune "this device is working properly". am instalat din nou driver. ul si dupa atatea chinuri si. a revenit cat de cat. dimineata urmatoare iar nu. mi mergea doar ca de data asta wireless. ul imi merge.

Ce as putea sa fac?sad
Multumesc

1 răspuns:
| 211wasgnij a răspuns:

Ai facut o greseala enorma cand te-ai abonat la serviciul lor de internet si nu spun cuvinte goale, am fost si eu abonat de-al lor, pe cat ca merge lent e si scump. Schimba furnizorul dar o sa te usture destul de rau la buzunar ca sa reziliezi contractul cu Romtelecom.