| RaVuL a întrebat:

am o problema! cand pornesc pc imi apare :CMOS Date/Time Not Set mai jos CMOS Settings Wrong si Chassis Intruded! Ce sa fac? Am placa de baza Asus P4P800-VM\S

5 răspunsuri:
| shannygelu a răspuns:

Intri in bios si setezi data si ora si dai dupa default setting si save

| RaVuL explică (pentru shannygelu):

Nu ma lasa sa intru in bios...si acum am deschis pc si nu mai imi arata nimic... Arata imaginea de la placa de baza Asus si atat. mai mult nu merge

| shannygelu a răspuns (pentru RaVuL):

Deschide capacul scoate bateria si vezi ca ai un jumper langa baterie il muti mai incolo cateva secunde dupa pui inapoi si bateria la loc este resetare de fabrica pentru bios

| RaVuL explică (pentru shannygelu):

Jumperul e pus corect!

| shannygelu a răspuns (pentru RaVuL):

Nu e vb de pus corect el trebuie mutat dupa ce se scoate bateria ca sa faca reset la placa de baza si dupa pus inapoi invata cum se face o resetare de placa daca de la mine nu intelegi