| anonim_4396 a întrebat:

Bună,am o problemă cu ecranul calculatorului, se trage mult în partea stângă și în dreapta e o bară neagră din această cauză, să vă faceți o ideea nici Start-ul nu se vede complet ci un sfert din el.Nu merge să schimb rezoluția

4 răspunsuri:
| dannyel86 a răspuns:

Ce fel de monitor ai? Din butoanele sale poti ajusta pozitia imaginii. Daca monitorul e subtire, plat, e foarte posibil sa existe chiar un buton care sa-ti regleze imaginea automat.

| BobocelMihai a răspuns:

Se poate schimba din windows deoarece cand ai schimbat monitorul cu tv acestea nu au aceeasi rezolutie. ce windows ai si ce tv? ca asa nu ne putem da seama. La windows 7.8 sau 10 se da identificare si iti identifica televizorul si se regleaza automat. la windows xp faci manual.bara se modifica tot manual din setari

| OpreaAlin a răspuns:

Foloseste butoanele de reglare a imaginii de la monitor.

| ArianaG a răspuns:

Mi s-au stricat recent calculatorul și folosesc ecranul unui televizor.Bara aceea apărea și înainte doar că era jos, acum văd că s-a mutat în dreapta