| Sanducu_Aura-Andreea_1992 a întrebat:

Buna,am o problema cu laptop-ul.am primit pe facebook un mesaj cu un link si de cand l-am accesat se trimite automat acel link prin mesaj prietenilor care sunt conectati pe facebook la momentul respectiv.cum fac sa scap de el?

3 răspunsuri:
| SouLIce a răspuns:

Incearca cu malwarebytes
Fa o scanare cu el
O problema asemanatoare am avut si eu doar ca la mine trimitea mesaje pe skype cu linkul virusului

| Sanducu_Aura-Andreea_1992 explică (pentru SouLIce):

Link-ul virusului se trimite si la mine

| robytoby a răspuns:

Vezi ca exista Bitdefender antivirus pentru Facebook, instaleaza l si scaneaza cu el, daca este virusat acel link o sa-l stearga.