| RăzvanP06 a întrebat:

Am o problema cu laptop-ul.Pana acum nu avea. Ultima data m-am jucat un joc numit Minecraft, laptopul s-a stins de tot fara sa ma avertizeze ca nu are baterie. Dupa care l-am bagat in priza si a mers.S-a terminat de incarcat si l-am scos din priza. Dupa cateva ore iar s-a intamplat sa se stinga fara sa avertizeze ca nu are baterie. Nu am mai continuat sa ma joc.
Dar acum face niste figuri: Are baterie 80% dar nu porneste numai daca il bag in priza iar daca il scot merge.Iar daca il sting si il repornesc iar merge! Model: Samsung RC530
HELP!

6 răspunsuri:
| CinevaNou a răspuns:

Daca te joci pe baterie cam poti sa-ti iei adio de la ea...

| Yamaha123 a răspuns:

Supraincalzit!

| LDCCristi a răspuns:

Voi nu intelegeti ca laptopurile nu sunt facute pentru jocuri.Nu mai juca jocuri pentru el chiar daca e performant deoarece el nu are un sistem de racire ca la pc si se incalzeste si de aia se stinge singur.

| RăzvanP06 explică (pentru LDCCristi):

Si acum ce pot sa ii fac?

| RăzvanP06 explică (pentru LDCCristi):

Si in plus am un prieten care are un Acer cu 3 gb ram! Processorul ii merge tot la 95-100% si el se joaca minecraft dar nu ca mine(LA DISPERARE) eu m-ai am si PC deci ma joc minecraft pe ambele. Dar la el se icalzeste laptopul la peste 50 de grade, cand il pui pe picior te arde. Iar lui nu I s-a stricat bateria!

| razvan333 a răspuns:

Minecraft nu e facut pentru laptopuri, iar tu ai un notebook.Notebook-urile nu sunt facute pentru jocuri.