| Fildy6543 a întrebat:

Buna,am o problemă cu laptopul, s-a blocat imaginea și nu merge nici tastatura nici mouse-ul, nu pot sa-l repornesc, nu pot să fac nimic.
Ce pot să fac?

Răspuns Câştigător
Bula
| Bula a răspuns:

Tii apasat indelungat butonul de pornire, pana ce se opreste laptop-ul (poate dura chiar si 10-15 secunde! ).
Dupa ce s-a oprit, lasi nepornit laptop-ul sa se raceasca complet (minim 1 ora), dupa care poti incerca sa-l pornesti din nou.

4 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Lasă-l fără alimentare apoi il repornești (faci o rugăciune inainte)

| Catrice a răspuns:

Scoți bateria.
Sau îl arunci pe geam.

| LPCTSTR a răspuns:

Poti scoate bateria, dar de ce sa o scoti cand poti sa obtii acelasi efect apasand butonul POWER timp de 3-4 secunde.
Nu cred ca s-a virusat, propabil vreo aplicatie mai nesimtita a avut un fatal error in executie, ori daca lucrai cu ea in fullscreen, ori, insa ma indoiesc, a crapat in fundal, sau, cel mai probabil ai pornit o aplicatie care necesita multe resurse, sistemul fiind deja la limita; am patit 2 cazuri, mai putin cel cu aplicatia din fundal.

| Michaeel a răspuns:

S-a virusat, probabil. Lasă-l la încarcă pentru câteva ore, își va face un reset și poate îți va merge.