| sayurik a întrebat:

Buna,

Am o problema cu o imprimanta HP. Am cumparat un cartus universal pentru HP acum 6 luni. L-am utilizat pana s-a terminat, l-am reincarcat din nou, a mers totul bine. Acum cateva zile insa a inceput sa scoata foile ori pe jumatate printate, ori sterse sau chiar goale ca si cum cartusul ar fi terminat. Avea momente cand scotea foile perfecte dar urmatoare pagina iar era printata partial sau deloc. Am reincarcat cartusul dar problema persista. De unde poate fi? Imprimanta sa aiba probleme sau cartusul?

1 răspuns:
| Gizăz a răspuns:

E de la cartuş. Unele nu suportă reîncărcarea prea bine. Îţi trebuie altul nou.